Księgowość Niemcy - Obsługa firm Niemieckich

Obsługa księgowa firm w Niemczech

Księgowość Niemcy — Jakie usługi oferuje nasze biuro?

Polskie Biuro Rachunkowe Niemcy oferuje wiele usług w zakresie niemieckiej księgowości zgodnie z StBerG § 6 nr 3. Zajmujemy się niemiecką księgowością przedsiębiorców z Polski, Niemiec, a także innych krajów. Dzięki latom doświadczeń i pracy z klientami oraz z urzędami niemiecka księgowość nie jest nam straszna. Nasze polsko-niemieckie biuro rachunkowe działa w sposób profesjonalny i rzetelny. Jeśli do nas trafiłeś, zakładamy, że szukasz dobrego biura rachunkowego. Pomoc polskim firmom w Niemczech to nasza codzienność, dlatego oddaj swoje sprawy specjalistom.

Usługi polskiego biura księgowo-rachunkowego w Niemczech Euro Profi obejmują:

 • pomoc w założeniu działalności gospodarczej w Niemczech, także Gewerbe bez meldunku
 • pomoc w założeniu podmiotu gospodarczego na terenie Niemiec
 • pomoc w uzyskaniu zwolnienia z podatku budowlanego Freistellung oraz zwrotu podatku budowlanego
 • kompleksową obsługę księgową firm niemieckich oraz firm polskich
 • niemiecką księgowość i rachunkowość
 • rozliczenie polskiej firmy w Niemczech oraz weryfikację obowiązku podatkowego
 • prowadzenie księgowości firm oraz osób prywatnych
 • wystawianie faktur, ponagleń
 • przekazywanie danych podatkowych zgodnie z § 87 d AO do rozliczenia podatkowego
 • zgłaszanie polskich firm jednoosobowych oraz spółek do niemieckiego urzędu skarbowego
 • rejestrację polskich firm budowlanych
 • wirtualne biuro w Niemczech — udostępnienie wirtualnego adresu dla jednoosobowych działalności w Niemczech oraz spółek

  Napisz, a zadzwonimy do Ciebie!

  Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi księgowej w Niemczech?

  Usługi biura rachunkowego w Niemczech to gwarancja poprawnej księgowości w Niemczech oraz największych zwrotów podatkowych, a także najskuteczniejszego rozwiązywania spraw z niemieckimi urzędami. Samodzielne prowadzenie księgowości może być wyzwaniem, jako że w Niemczech system podatkowy jest całkowicie inny niż w Polsce, a znaczenie rachunkowości w Niemczech jest bardzo duże. Pomoc polskich księgowych czy też współpraca z niemiecką firmą księgową może zatem okazać się najlepszym rozwiązaniem na wiele bolączek administracyjno-księgowych.

  Na czym polega nasz kompleksowa obsługa księgowa firm niemieckich?

  Biuro rachunkowo-księgowe w Niemczech zapewnia pełen wachlarz usług księgowych, bowiem nasza obsługa księgowa obejmuje proces od założenia podmiotu gospodarczego, poprzez kontakt z urzędami, przyjmowanie księgowości niemieckiej, wystawianie faktur, rozwiązywanie spraw z urzędami, aż po niemieckie zeznanie podatkowe wykonywane przez kancelarię naszego doradcę podatkowego, z którym współpracujemy.

  Dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej jesteś zawsze na bieżąco poinformowany o wszystkich twoich zobowiązaniach księgowych i administracyjnych. Wszystkie wymagania księgowości niemieckiej zostaną spełnione i nie będzie ci groziła żadna kara czy niepowodzenie. Księgowość firm jest jedną z naszych najpopularniejszych usług, wraz z rejestracją firm oraz rozwiązywaniem spraw urzędowych.

  Jakie są obowiązki i prawa firm polskich w Niemczech? - Zasady księgowości

  Księgowa trzema dokumenty w biurze

  Firma polska działa w Niemczech zgodnie z prawami Unii Europejskiej, a także umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zgodnie z zasadami UE (swobodnego przepływu ludzi, usług i kapitału) obywatele krajów członkowskich mogą przebywać oraz pracować w dowolnym miejscu na terenie Unii. Prowadząc niemiecką firmę, przedsiębiorca może mieszkać w Polsce. Odprowadzanie podatków będzie wtedy zależało od tego, w jakim kraju znajduje się nasza rezydencja podatkowa. Niemiecka działalność gospodarcza może być więc naturalnie prowadzona przez Polaków.

  Rezydencja podatkowa to termin, który odnosi się do kraju, w którym musimy rozliczyć się z całego naszego dochodu z całego świata oraz w którym przysługują nam wszystkie prawa i przywileje podatkowe. Zazwyczaj w Unii Europejskie, a więc także w Polsce i w Niemczech krajem rezydencji podatkowej jest kraj, w którym podatnik spędza więcej niż 183 dni w roku. W takim wypadku tam odprowadzamy podatek dochodowy.

  Istnieje jednak odstępstwo od tej zasady, jeżeli nasze centrum interesów życiowych znajduje się w innym kraju, niż w tym, w którym spędzamy ponad pół roku. Centrum interesów życiowych uwarunkowane jest tym, gdzie nasze więzy ekonomiczne bądź społeczne są bardzo silne. Dowodami, które trzeba przedłożyć w procesie ustalania tego centrum są np. małżonek i/lub dzieci w Polsce czy też własne mieszkanie lub dom. Wtedy kraj rezydencji podatkowej można zmienić, nawet jeśli nie spędzamy w nim ponad 183 dni.

  Jednakże zgodnie z prawem wynikającym z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Niemcami, podatek dochodowy odprowadzamy tam, gdzie został osiągnięty. Jeżeli prowadzimy niemieckie przedsiębiorstwo (najczęstszym wyborem na rodzaj przedsiębiorstwa jest niemiecka działalność gospodarcza gewerbe), możemy mieć rezydencję podatkową w Polsce, ale dochody z niemieckiego przedsiębiorstwa uzyskane na terenie Niemiec nadal będą opodatkowane w Niemczech.

  Jakie są koszty i warunki współpracy z naszym biurem księgowym z Niemiec?

  Nasze polskie biuro księgowo rachunkowe to kompleksowa obsługa firm działających na terenie Niemiec. Koszt prowadzenia księgowości, zależy od wielkości firmy i tego, czy w Niemczech występuje zobowiązanie podatkowe VAT.

  Od tych czynników zależy bowiem nakład pracy. Polscy przedsiębiorcy zatrudniający pracowników muszą zarejestrować każdego pracownika w poszczególnych urzędach, z tego względu cena będzie różnić się od tej, którą niemiecki doradca podatkowy może zaproponować jednoosobowej działalności gospodarczej. Natomiast przedsiębiorcy będący płatnikami podatku VAT w Niemczech są najczęściej zobowiązani do miesięcznego, kwartalnego lub rocznego rozliczenia podatku od towarów i usług. Również potrącenie podatku dochodowego odbywa się czasami na szczególnych zasadach, na przykład jeżeli firma ma wysokie dochody. Polski księgowy w Niemczech bądź polska księgowa w Niemczech pracujący w ramach naszego profesjonalnego biura rachunkowego spełniają wszystkie wymagania do prowadzenia dokumentacji księgowej w Niemczech zgodnie z z StBerG § 6 nr 3. Znają bowiem dokładnie zasady księgowości w rzeczywistości międzynarodowej, w szczególności polsko-niemiecki

  Niemieckie Euro, banknoty, kalkulator, notatnik i długopis leżą na stole

  Ile wynosi koszt prowadzenia księgowości dla firmy jednoosobowej w Niemczech?

  Księgowość działalności gospodarczej w Niemczech jest różna dla firm polskich oraz niemieckich, gdyż te dwie mogą mieć inne zobowiązania administracyjno- księgowe względem urzędów. Miesięczna opłata naszego biura jest uzależniona od wielkości firmy, jej specyfikacji, ilości faktur sprzedażowych oraz kosztowych, a także zobowiązań wobec urzędów.

  Nasza obsługa księgowa jest to kompleksowa obsługa obejmująca kontakty z urzędami, wystawianie faktur, dbanie o aspekty administracyjno-księgowe oraz przekazywanie wszelkiej korespondencji bezpośrednio do przedsiębiorcy. Siedziba naszego biura fizycznie znajduje się w Monachium, natomiast jesteśmy przygotowani do tego, aby działać w pełni online, załatwiając sprawy Polaków z każdego zakątka Niemiec i Polski.

  Najczęściej zadawane pytania — prowadzenie księgowości Niemcy

  Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości w Niemczech?

  Prowadzenie pełnej księgowości w Niemczech obejmuje szereg obowiązków, m.in.:

  • Dokumentowanie wszystkich transakcji – faktury, rachunki, dowody księgowe itp.
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych – księga główna, księgi pomocnicze, ewidencja środków trwałych i wyposażenia.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych – bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa.
  • Składanie deklaracji podatkowych – do urzędu skarbowego i urzędu statystycznego.
  • Przestrzeganie niemieckich przepisów – prawo handlowe, prawo podatkowe, ustawa o rachunkowości.

  Prowadzenie pełnej księgowości jest obowiązkowe dla:

  • Spółek kapitałowych (GmbH, AG)
  • Spółek osobowych (OHG, KG)
  • Przedsiębiorstw o obrotach powyżej 600 000 euro

  Prowadzenie pełnej księgowości może być skomplikowane i czasochłonne. Dlatego wiele firm zleca to zadanie doradcy podatkowemu. Nasze biuro pomaga w znalezieniu jak i kontakcie z niemieckim doradcą podatkowym Steuerberater.

  Kiedy należy prowadzić księgowość w Niemczech — obowiązek prowadzenia?

  Najczęściej Polacy pracujący na działalności w Niemczech mają obowiązek prowadzenia tzw. uproszczonej księgowości niemieckiej. Odnosi się to do przechowywania dokumentacji księgowej. Uproszczona księgowość jest często preferowanym rozwiązaniem dla mniejszych firm oraz firm jednoosobowych, ponieważ ogranicza obciążenia administracyjne i koszty związane z pełną księgowością. Jednakże, mimo że uproszczona księgowość jest mniej skomplikowana, nadal istnieją obowiązki, których należy przestrzegać, aby zapewnić zgodność z przepisami podatkowymi i prawnymi w Niemczech.

  Firma musi rejestrować wszystkie transakcje finansowe, w tym przychody i wydatki, na podstawie dokumentów źródłowych, takich jak faktury, paragony, umowy itp. Wymagane jest przechowywanie wszystkich dokumentów księgowych przez określony czas, zwykle przez okres wymagany przez prawo podatkowe. Księgowość wymaga także przygotowania podsumowań finansowych, takich jak bilans, rachunek zysków i strat oraz inne raporty finansowe, które umożliwiają monitorowanie finansów firmy.

  Współpraca z niemiecką firmą księgową — czy warto?

  Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy oraz zrozumieniu niemieckiego prawa podatkowego, zapewniamy kompleksową obsługę, która pozwala naszym klientom skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, mając pewność, że ich sprawy księgowe są w najlepszych rękach.