Założenie firmy w Niemczech bez meldunku

Założenie firmy w Niemczech bez meldunku

Założenie firmy jednoosobowej w Niemczech jest bardzo popularnym sposobem zarobku wśród Polaków. Jest szczególnie opłacalne w branży budowlanej oraz w przypadku opiekunów dla osób starszych, ale także w wielu innych branżach, takich jak szeroko pojęta branża medyczna, branża IT, branża reklamowa, czy praca w innych usługach. Takie osoby często nie potrzebują stałego miejsca zamieszkania w Niemczech, jako że albo są w stanie dojeżdżać do pracy na co dzień, albo pracują nieregularnie, wynajmując różne pokoje czy hotele. Atutem jest to, że prowadzenie własnej firmy w Niemczech wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej w Niemczech, czyli na terenie Niemiec. Jednakże czy konieczne jest zameldowanie adresu prywatnego w Niemczech?

Czy można założyć firmę w Niemczech bez meldunku?

Działalność gospodarcza w Niemczech bez adresu zamieszkania na terenie Niemiec jest jak najbardziej możliwa. Siedziba firmy musi jednak znajdować się na terenie Niemiec.

Termin gewerbe bez meldunku czy firma w Niemczech bez zameldowania odnosi się do sytuacji, w której przedsiębiorca nie ma adresu prywatnego z meldunkiem w Niemczech. Konieczny jest jednak adres prowadzenia działalności w Niemczech. Założenie firmy jednoosobowej w Niemczech wymaga więc adresu w Niemczech dla przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzą miejsca takie jak nasze polskie biuro rachunkowe, które oferuje adres do założenia działalności gewerbe w Niemczech. W ten sposób urzędy mają adres do korespondencji z przedsiębiorstwem i adres ten widnieje na wszystkich dokumentach wysyłanych do przedsiębiorcy.

Jednocześnie prywatny adres osoby prowadzącej firmę może być w dowolnym miejscu w Polsce lub na terenie Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie własnej firmy w Niemczech wiąże się z koniecznością wykonywania prac i usług na terenie Niemiec.

Aby zgłosić się do naszego biura i uzyskać informacje na temat procedury zakładania firmy gewerbe w Niemczech bez meldunku czy też jej prowadzenia, skontaktuj się z nami, wypełniając formularz kontaktowy.

  Napisz, a zadzwonimy do Ciebie!

  Proces założenia Gewerbe bez meldunku — najważniejsze informacje

  W przypadku firmy w Niemczech bez zameldowania w dokumentach przy założeniu gewerbe w Niemczech adres przedsiębiorstwa musi znajdować się w Niemczech, ale adres przedsiębiorcy będzie widniał w Polsce i nie stanowi to żadnego problemu dla niemieckich urzędów. Korespondencja firmowa kierowana będzie na adres prowadzenia działalności w Niemczech.

  Założenie działalności gospodarczej w Niemczech bez adresu odbywa się najczęściej online poprzez odpowiednio do tego przygotowane biuro rachunkowe, takie jak nasze. Biura te oferują taki właśnie adres prowadzenie działalności w Niemczech i zajmują się potem przekazywaniem i przechowywaniem korespondencji, która przychodzi na ich adres, jako że jest to adres przedsiębiorstwa.

  Innym sposobem na założenie działalności gewerbe w Niemczech bez meldunku jest samodzielne wynajęcie biura, pokoju bądź innej nieruchomości pod firmę, która będzie służyć jako adres prowadzenia działalności w Niemczech. W takim jednak przypadku musimy regularnie sprawdzać skrzynkę pocztową i zapoznawać się z korespondencją samodzielnie. W Niemczech wszelka korespondencja z przedsiębiorcą odbywa się pisemnie pocztą tradycyjną, dlatego należy codziennie lub maksymalnie co kilka dni sprawdzać skrzynkę i na bieżąco odsyłać wymagane dokumenty firmy.

  Dlaczego prowadzenie firmy bez zameldowania jest opłacalne?

  Prowadzenie działalności gewerbe w Niemczech bez meldunku jest bardzo atrakcyjną finansowo opcja. Przede wszystkim prowadzenie działalności gewerbe w Niemczech bez formalnego zameldowania ogranicza koszty założenia firmy w Niemczech. Zamiast inwestować w skomplikowane procedury rejestracyjne, przedsiębiorcy zakładają jednoosobową działalność gospodarczą w Niemczech online, nie wychodząc z domu z Polski i mogą skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu. Dzięki temu firma gewerbe w Niemczech może szybciej rozpocząć działalność i zacząć generować przychody.

  Dodatkowo zameldowanie gewerbe w biurze rachunkowym pod ich adresem zazwyczaj wiąże się także z wsparciem przedsiębiorcy w obsłudze formalności. Biura zajmują się pomocą od założenia firmy jednoosobowej w Niemczech, poprzez wystawianie faktur i korespondencję z urzędami, aż po roczne rozliczenie podatkowe i inną pomoc w podatkach w Niemczech, np. w podatku VAT w Niemczech. Prowadzenie firmy w Niemczech z Polski może sprawiać trudności pod względem prowadzenia księgowości Polakom pracującym w Niemczech, także taka pomoc w postaci wsparcia biura rachunkowego, pod adresem którego będzie zarejestrowana firma w Niemczech, może okazać się nieoceniona.

  Gewerba bez meldunku — czym się wyróżnia?

  Rejestracja firmy gewerbe w Niemczech bez meldunku odnosi się więc do sytuacji, w której meldunek ten w rzeczywistości jest, ale nie jest to oficjalne zameldowanie przedsiębiorcy w Niemczech, a jedynie rejestracja firmy pod niemieckim adresem, czyli siedziby firmy na terenie Niemiec.

  Taka firma gewerbe w Niemczech wyróżnia się konkurencyjnością na rynku, jako że przedsiębiorca może oferować te same stawki za usługi, co jego koledzy po fachu mieszkający w Niemczech, ale jednocześnie nie musi przejmować się kosztami wynajmu mieszkania bądź pokoju i kosztami życia w Niemczech. W konsekwencji przedsiębiorca zarabia stosunkowo więcej, a jednocześnie jego miejsce zamieszkania pozostaje w Polsce.

  Dokumenty niezbędne w procesie rejestracji firmy bez meldunku

  Procedura zakładania firmy w Niemczech bez meldunku jest relatywnie prosta i może przebiegać całkowicie przez Internet, jeżeli skorzystamy z pomocy biur rachunkowych.

  Dokumenty potrzebne, aby założyć firmę w Niemczech bez meldunku, to jedynie:

  • dowód osobisty/paszport
  • upoważnienie dla biura rachunkowego, jeżeli przez takowe rejestrujemy działalność.